Vítejte na stránkách výtvarného ateliéru

 

Zajímáte se o výtvarné umění? Hledáte odborné kurzy pro Vás nebo Vaše děti? Jste z Českých Budějovic a okolí? Navštivte nás!

 

Ateliér nabízí výtvarné kurzy pro děti, mládež a dospělé. Cílem je zajistit kvalitní výuku v oblasti výtvarného umění pod vedením profesionálních umělců a pedagogů. Garantem výtvarných kurzů je Mgr. MgA. Petra Vichrová 

 

www.petravichrova.com

 

Kurzy pro dospělé jsou určeny pro všechny zájemce, od úplných začátečníků až po pokročilé umělce. 

Ateliér rovněž nabízí kurzy pro uchazeče o studium na výtvarných školách, kteří se chtějí připravit na talentové zkoušky na střední či vysoké školy.

 

 

Mgr. MgA. Petra Vichrová

Narodila jsem se v Počátkách na Vysočině. Vystudovala jsem pedagogickou fakultu v Hradci Králové se zaměřením na 1. stupen ZŠ. Poté výtvarnou výchovu pro ZUŠ na Jihočeské Univerzitě v Českých Budějovicích a Akademii Výtvarných Umění (AVU) v Praze,  v ateliéru klasických malířských technik prof. Zdeňka Berana. 

 

Učila jsem na ZŠ a ZUŠ ve Zlivi, v Ateliéru Mileny Švecové (dnešní Tvor) v Českých Budějovicích a v ateliéru JeViART. Od října 2013 jsem externě vyučovala  na katedře výtvarné výchovy pedagogické fakulty JIhočeské Univerzity a v současnosti jsem jejím interním zaměstnancem. 

 

Věnuji se jak pedagogické praxi, kde se snažím předávat své zkušenosti a poznatky získané během studií na uměleckých školách, tak i vlastní výtvarné činnosti. Zúčastnila jsem se řady samostatných i společných výstav u nás i v zahraničí. Na katedře Vv Jihočeské Univerzity vedu pedagogické praxe studentů a odborné předměty (kresba,malba)